- Advertisement -

- Advertisement -

Ayva Çekirdeği Maskesi Tarifi

0 54

Ayva Çekirdeği Maskesi Tarifi  her cilt tipine uygun bir maskedir. Yağlı ciltlerin yağlanma sorununu gidermekte, kuru cildin nem dengesini sağlamaya yardımcı olmakta, akne ve sivilce gibi cilt problemlerinin çözümünde de bir hayli etkili olmaktadır. Cilt yapınıza göre kullanabileceğiniz değişik ayva çekirdeği maskeleri aşağıdadır, kendinize uygun olanını deneyebilirsiniz.

Tüm Cilt Tipleri İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

Gerekli Malzemeler

  • 2 çorba kaşığı ayva çekirdeği
  • 1 su bardağı gül suyu
  • 1 çorba kaşığı ince doğranmış meyan kökü
  • 1 çay kaşığı buğday tohumu yağı
Ayva Çekirdeği Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Ayva Çekirdeği Maskesi Tarifi

Kabak Maskesi Tarifi

Bir kabın içinde ayva çekirdekleri, meyan kökü ve gül suyunu karıştırıp bunları bir gece dinlendirin. Ertesi gün karışımın içindeki ayva çekirdeklerini süzün. Süzdüğünüz bu karışımın içine buğday tohumu yağını ilave edin ve sürülebilecek kıvama getirene kadar karıştırın. Hazırladığınız ayva çekirdeği maskesini yüzünüze yedirerek sürün. Maskeyi cildinizde 25 dakika kadar beklettikten sonra, yüzünüzü ılık suyla yıkayarak uygulamayı tamamlayın. Haftada 1 kere yapacağınız bu maske sayesinde cildiniz tertemiz ve pürüzsüz bir hal alacak, sivilce problemi varsa bunların kısa sürede geçmesine yardımcı olacak ve yeni sivilce oluşumunu da engelleyecektir.

Yağlı Ciltler İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

Yağlı Ciltler İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

Gerekli Malzemeler

  • 1,5 çorba kaşığı ayva çekirdeği
  • 1 tane yumurta akı

Yapılışı ve Uygulanışı

Ayva çekirdeklerini havanda ezerek toz haline getirin ve cam bir kasede yumurta akıyla karıştırın. Bir kaşık yardımı ile iyice köpürene kadar karıştırmaya devam edin. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze masaj yaparak sürün ve 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak güzelce temizleyin. Bu maske sayesinde cildin yağlanmasının önüne geçilirken, tıkanan cilt gözenekleri temizlenir ve büyük gözenekler küçülerek daha belirsiz hale gelir.

Suna Dumankaya Cilt Maskeleri

Kuru Ciltler İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

Kuru Ciltler İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

Gerekli Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı ezilmiş ayva çekirdeği
  • 2 çorba kaşığı badem yağı

Yapılışı ve Uygulanışı

Ayva çekirdeği tozu ve badem yağını bir kasede güzelce karıştırın. Daha sonra nazik hareketlerle yüzünüze sürün ve 1 saat kadar yüzünüze etki etmesini bekledikten sonra bol su ile yıkayarak durulayın. Kuru ciltlerin nem dengesini sağlamaya yardımcı olan bu maskeyi yazın güneşten kuruyup, canlılığını ve nemini kaybeden cildiniz için de kullanabilirsiniz.

Cildinizin ihtiyacına göre uygulayabileceğiniz ayva çekirdeği maskesi tarifleri sayesinde daha temiz, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.