- Advertisement -

- Advertisement -

Bakımlı ve Güzel Bacaklara Sahip Olmak

0 34

Her bayan bakımlı ve güzel bacaklara sahip olmak ister fakat bu sadece istemekle olmuyor. Kış aylarında pantolonlarla, çeşitli çoraplarla ve uzun çizmelerle bacaklarımızı kamufle edebiliriz fakat yazın mayo, bikini ve şortu rahat giyebilmek için bakımlı ve güzel bacaklarımız olmasını isteriz. Tatil aylarının yaklaştığı şu günlerde bayanlara bu konuda yardımcı olmak amacıyla bakımlı ve güzel bacaklara sahip olmanın yollarını araştırdık.

Bakımlı ve Güzel Bacaklara Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı beslenme ve spor yapma: Bakımlı ve güzel bacaklara sahip olmak istiyorsanız ilk önce sağlıklı beslenmeye özen göstermeli ve bunun yanı sıra da düzenli olarak spor yapmalısınız. Bu ikisini yapmadığınız sürece sütun gibi bacaklara sahip olmanız ne yazık ki mümkün değil. Yanlış beslenme alışkanlığı ve hareketsiz bir yaşam güzel bacakların en büyük düşmanı olan selülitlerin oluşmasına zemin hazırlar.

Selülit oluştuktan sonra bunlardan kurtulmak çok zor olduğu için yapılacak en iyi şey selülit oluşumunu önlemeye çalışmaktır. Bunun için ilk yapmanız gereken tuz, şeker, hamur işi ve aşırı yağ içeren gıdalardan uzak durmaktır. Bunların yerine bol bol taze sebze ve meyve tüketmeye özen göstermeniz gerekir. Ayrıca her gün yeteri kadar su içmeye özen göstermeli ve spor yapamıyorsanız bile, gün içinde mümkün olduğunca fazla hareket etmeli, en azından yakın mesafelere yürüyerek gitmeli ve asansör yerine merdiven kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Peeling Uygulama: Bildiğiniz gibi peeling cildi ölü hücrelerden arındırır daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olur. Bu nedenle haftada 1 kere banyo esnasında bacaklarınıza evdeki doğal malzemelerle peeling yapmalısınız. Bunu düzenli olarak tekrar ettiğinizde bacaklarınızın daha bakımlı ve güzel görünmesine büyük katkısı olduğunu görebilirsiniz. Yüzümüz gibi bacaklarımızın da neme ihtiyacı vardır. Bacaklarınızı düzenli olarak nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Dar pantolon ve topuklu ayakkabı: Bacaklardaki kan dolaşımını engelleyen çok dar pantolonları giymemelisiniz. Özel gün ve gecelerin dışında yüksek topuklu ayakkabılardan uzak durmalısınız. Dar pantolonlar ve topuklu ayakkabılar varis oluşumunu tetikler bunu unutmayın.

Evde Doğal Yöntemlerle Dirsekleri Beyazlatma Yolları

İdeal kiloyu korumak: Bacakların güzel ve sıkı görünmesi için ideal kilonuzu korumaya dikkat etmeniz gerekir. Çok sık kilo alıp vermek bacaklardaki derinin elastikiyetini yitirmesine neden olacağı için, zamanla bacaklarda sarkmalar meydana gelebilir.

Bacaklarda oluşan çatlaklar: Bayanların çoğunun hamilelik döneminde artan kilolarıyla birlikte bacaklarında çatlaklar meydana gelmektedir. Bacaklarda çatlak oluşumunu önlemek için kilo artmaya başladığı andan itibaren bacaklara da çatlak oluşumunu engellemeye yönelik bakım uygulanmaya başlanmalıdır.

Bacaklardaki istenmeyen tüyleri temizlerken: Bacaklarınızdaki istenmeyen tüyleri temizlemek için kesinlikle jilet kullanmayın. Jilet bacağınızı kesebilir, bunun sonucunda hem ortaya çirkin bir görüntü çıkar hem de yara yeri enfeksiyon kapabilir. Jilet yerine ağda, tüy dökücü krem ve epilasyon gibi daha modern ve güvenilir yöntemleri kullanın. Bacaklarınızdaki istenmeyen tüyleri kendiniz alıyorsanız bu konuda hijyen kurallarına dikkat etmeniz gerekir. Bir kuaför veya güzellik merkezinde bacaklarınızdaki istenmeyen tüyleri aldırıyorsanız, buraların hijyen kurallarına özen gösteren güvenilir yerler olup olmadığını iyice araştırın.

Bacaklarınıza masaj yapın: Banyodayken bacaklarınıza bitkisel yağlarla masaj yapın ve çok fazla hırpalamadan keseleyin. Bu masaj uygulamasını düzenli olarak yapmanız selülit oluşumunu engellemeye yardımcı olur ve var olan selülitlerin belirginliğini azaltır.

Bakımlı ve güzel bacaklara sahip olmak için yapılması gerekenler kısaca bu şekilde özetlenebilir. Günlük yaşantınızda bu saydığımız detaylara dikkat ederseniz harika görünen bacaklara sahip olabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.