- Advertisement -

- Advertisement -

Bıttım Sabunu Nedir? Faydaları Nelerdir?

0 26

Bıttım Sabunu Nedir? Faydaları Nelerdir? Bıttım sabunu, yabani fıstık bitkisi ve menengiç ağacından elde edilen yağ birleşimi ile olan sabundur. Bir hayli faydası olan bir sabun türüdür. Gelin beraber bu sabunun faydaları nelerdir ona bakalım:

Bıttım Sabunu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Doğal ürünler kategorisi içerisinde yer alan bıttım sabunu, en ufak bir yan etkisi bulunmamasının yanı sıra birçok farklı cilt hastalığına da iyi gelmektedir. Ülkemizin Siirt sınırlarında yetişen bıttım bitkisi ile elde edilir. Kendisine ait oldukça hoş bir kokusu vardır. Genel anlamda birçok cilt tipine uygundur. Türkiye’nin dört bir köşesinde aktarlardan ve organik ürün satan pazarlardan kolaylık ile temin edilir.

Bıttım Sabunu Neye İyi Gelir?

 

 

L KARNİTİN İLE KİLO VERME YOLLARI

Doğal ürünler kategorisi içerisinde yer alan bıttım sabunu birçok farklı faydası ile yerini alır. Bu faydalar arasında en çok dikkatleri çeken durum ise;

 • Saçların beyazlamasının daha geç gelmesine yardımcı olur. Saçlar için oldukça iyi bir arındırıcı görevini görür.
 • Egzama ve mantar gibi cilt üzerinde meydana gelmesi söz konusu hastalıklara iyi gelir. Her ne kadar geçmesi bir hayli zaman alsa bile kısa sürede bıttım sabunu ile kurtulmak mümkün olacaktır.
 • Cilt üzerinde oluşan akne ve sivilcelerin iz bırakmadan ortadan kaybolması konusunda etkilidir.
 • Antiseptik özelliklerinin yer alması ile hem deride hem de saçlarda yer alan mikropların ölmesine büyük oran ile etki edecektir.
 • Saçları daha hızlı uzatmak konusunda etkili olurken bir andan da saçlarda elektriklenme ve dökülme durumlarına engel olur.
 • Bıttım Sabunu Nedir? Faydaları Nelerdir? arasında en çok cildin canlı ve daha parlak görülmesi dikkatleri çeker.
 • Beden içerisinde oluşan kaşıntı ya da kızarıklıkların ortadan kalkması konusunda bir hayli etkili olmaktadır.
 • Güneş ya da daha farklı dış etkilerden dolayı cilt üzerinde oluşan lekelerin kısa sürede yok olmasını sağlayacak, iz bırakmadan gitmesinde etkili olacaktır.
 • Cilt üzerinde adeta peeling etkisi olacaktır. Bu da daha pürüzsüz ve hassas bir cilt olmasında önemli derecede etkili olacak.

 

 • Beden temizliği üzerinde bir hayli etkisinin olması kişilerin daha çok tercih etmesinde önemli bir yeri getirir.
 • Bacak bölgelerinde varis adeta herkesin en büyük korkularından bir tanesidir. Sabun sayesinde bacaklara ya da bel hizasında meydana gelmesi söz konusu olan tüm varisler ortadan kalkacak ve kökten kurtuluşa yardımcı olacaktır.
 • Sedef hastalıklarının şu an bir türlü çözümü bulunamadı denilse bile bu konuda en etkili sabunlardan biridir. Sedef hastalıklarının geçmesi konusunda oldukça önemlidir.

Bir sabun ile bu ve bunun gibi birçok sorundan kurtulmak mümkün. Doktorların dahi oldukça çok önerdiği sabun bir de doğal yollar ile üretildiği için en ufak yan etkisi yer almaz. Düzenli kullanım anında kısa sürede etkisini gösterecektir.

Bıttım Sabunu Nedir? Faydaları Nelerdir? yazımız ile ilgili tüm düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.