- Advertisement -

- Advertisement -

Detoks Yapanlara 12 Faydalı Bilgi

0 39

Detoks Yapanlara 12 Faydalı Bilgi: Detoks yapan kişiler kilolarından kurtulmak ya da ödemlerden kurtulmak adına birçok farklı yolu dener. Bu noktada ise yanlış bilinen birçok farklı bilgi var. Gelin ne kadar etkili detoks nasıl yapılır beraber bakalım. Bu yazımızda sizler için detoks yapanlara 12 faydalı bilgi nedir gerekli aktarımları sağlayacağım.

[toc]

Detoks Yapanların Bilmesi Gerekenler

 • Bol su içmek gerekir. Detoks sırasında aslında en önemli adım bol su içmekten geçer. Hem ödem atmak hem de yağ parçalamak için en temel adım diyebiliriz. Gün içerisinde ne kadar çok su tüketimi sağlanırsa o kadar rahat detoks adımları gerçekleştirilecektir.

Detoks Yapanlara 12 Faydalı Bilgi

 • Juice detoksu yapmak isteyen kişilerin bedenlerini önceden bu duruma hazırlaması gerekir. Direk bedenin alışmadığı bir şey ile karşılaşması farklı reaksiyonlar göstermesine ya da sorunlar ile yüzleşmesine neden olacak. Sizler de bu noktada sorun yaşamamak adına ilk başta ayarlamalarınıza dikkat edin.
 • Bitki çayları detoksun en temel etkisinde olacaktır. Bu süreçlerde siyah çay ya da kahve yerine daha çok bitki çayları tercih edilmeli. Fakat bunun da günde üç bardaktan fazla olmamasına özen gösterilmeli.
 • Stres bir insanın kilo almasına neden olan durumlardan bir tanesi. Detoksu yoran en temel adımlardan bir tanesi. Bu yüzden stres olan durumlardan ya da olaylardan uzak kalmalıyız.
 • İşleri kendimiz için daha kolay bir hale getirmeliyiz. İnsanların her biri bu detoks konusunda zorluk çekecek diye bir şey yok. Fakat bu anlarda sorun yaşamamak adına dikkatli olmak gerekiyor.
 • Uyku düzeni detoksun en önemli etkilerinden bir tanesi. Gün içerisinde gerekli enerjiyi uyku sırasında almak her şeyden önemli. Ne kadar düzenli bir uyku sahibi olursak bu noktada o kadar rahat bir detoks işlemi gerçekleşecektir.
 • Bu süreçlerde oksijen almak oldukça dikkat edilmesi gereken adımlardan bir tanesi. Her ne kadar şehir hayatında yaşıyor olursak olalım yine de park ya da bahçe gibi nokralarda yer almalı ve kendimiz için gerekli olan oksijeni elde etmeliyiz.

Detoks Yapanlara 12 Faydalı Bilgi

 • Hafif egzersizler ile detoksun kesinlik ile desteklenmesi gerekir. Aksi halde tek başına bir işe yaramayacak ve sizlerin bir ana pes etmesine neden olacak. Ne kadar çok destekleme yaparsak o kadar çok etkisini göreceğimiz bir durum.
 • İlk günden asla pes edilmemeli. Ne kadar sabırlı olursak o kadar iyi olacağını düşünerek sona kadar hareket etmeyi tercih etmeliyiz.
 • Bedende birkaç farklı yan etki gözlenebilir. Bu yüzden bu noktalarda doktor kontrolüne bakmak ve ardından da korkacak bir durum olmadığında devam etmek gerekir.
 • Kişiler kendilerini bazen çok zorluyor. Buna gerek yok. Herkes kendi bünyesine uygun bir şekilde hareket etmeli ve aksi durum olmasına izin vermemeliyiz.
 • Detoks bitimi sırasında direk kesmek yerine azaltarak bitirmeliyiz. Aksi durum kişilerin bedenlerinde farklı reaksiyon gözlenmesine neden olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.