- Advertisement -

- Advertisement -

Erkeklerde Köselik Neden Olur

0 34

Erkeklerde Köselik Neden Olur: Erkeklerde köselik; adeta erkeklerin bu hayatta başlarına gelmesini isteyecekleri en son sorun bile değildir. Genel anlamda erkeksi görünümleri ortadan kaldırması ve bu görünümleri tam olarak sergileyememelerine neden olması etkili rolü olur. Erkeklerin gerçek yaşlarından daha genç göstermesine de yardımcı.

İlk olarak küçük bir şekilde kılsız alanların oluşması ile kendini belli etmeye başlar. Bu gibi dökülmelerin zaman ile sağ, göğüs gibi farklı noktalarına da sıçraması adeta bir sağlık sorunu haline gelmesine neden oluyor.

Erkeklerde Köselik Neden Olur

Erkeklerde Köselik Neden Olur

Erkeklerde Köselik Neden Olur aslında tek bir şeye bağlı değildir. Buna rağmen en çok gözlenen iki durum vardır. İlk kısmı psikolojik olarak meydana gelen adımdır. İnsanların belirli zamanlarda üzüntü, sıkıntı, stres, depresyon, ciddi bir hastalık geçirmesi, aile faciaları, kazalar, sınav gibi dönemlerde kendini belli eder.

Bu gibi durumların psikoloji üzerinde oldukça etkisini olması erkeklerde ilk olarak sakalların dökülmesi ardından da bedende yer alan kılların dökülmesi ile kendini belli eder.Erkeklerde köselik ana nedenleri arasında yer alan diğer bir durum ise mantar enfeksiyonu olarak sayılabilir. Mantardan dolayı oluşan enfeksiyonların bu bölgelerdeki kılların çıkmasında etkili olacak hormona etki etmesi ve hormon eksikliği olması yerini alır.

Erkeklerde Köselik Neden Olur sorusunun bir diğer sebebi ise Hormon eksikliği ya da tamamen yok olması durumu o bölgelerde meydana gelmesi söz konusu olan sakal kökünün olmamasına neden olur. Bu durum ile beraber gelen köselik ise aslında genetik bir durum olarak da karşımızdaki nedenlerden biri olmaktadır. Böyle nedenler ile karşılaşıldığı anlarda ise aslında pek de yapılacak durum yok denilebilir.

MEYVE ŞEKERİ İLE MISIR ŞURUBU ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Erkeklerde Köselik Tedavisi Nasıl Olur?

Erkeklerde Köselik Tedavisi Nasıl Olur?

Erkeklerde köselik tedavisi için ilk olarak aslında neden meydana geldiğine bakmak gerekir. Eğer nedenler belli olur ise ona göre uygun bir çözüm yolu bulmak daha kolay olacaktır. Asıl sorun nedeni hormon eksikliği ya da kişilerde hormon olmayışı ise bu noktada hormon tedavisi gerekir. Belirli bir zaman dilimi hormon tedavisi gören erkekler sakal çıkması ile beraber diğer noktalarda kılların çıkmasına da şahit olabilir. Fakat bu durum çok düşük ihtimaller ile meydana geliyor.

Erkeklerin hormon testi yaptırmaları sonucu aslında bu köselik durumlarının neden meydana geldiği rahat bir şekilde anlaşılacaktır. Hastada oluşan durumun ana nedeni sadece sakal kökü olmaması ise bunun için tedavinin yanıt vermesi pek beklenemez. Genetik olan sorunlardan ötürü yaşanan bir nokta ise mezoterapi hem en çok tercih edilen hem de en çok verim alınan durumlardan biri olmaktadır.

Köse olarak tanımlanan bölgede bir canlandırma yaparak oldukça başarılı olmada etkili olan yöntem de denilebilir. En etkin çözüm yollarının başında ise aslında sakal ekimi gelmektedir. Ekim sırasında kişilerin ense kısımlarından alınan kıl kökleri köse olan noktalara ekilerek işlem gerçekleştirilir.

Erkeklerde Köselik Neden Olur yazımız ile ilgili düşünce ve tecrübelerinizi yorum kısımından bizlere iletebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.