- Advertisement -

- Advertisement -

Evde Doğal Yöntemlerle Dirsekleri Beyazlatma Yolları

0 27

Evde Doğal Yöntemlerle Dirsekleri Beyazlatma Yolları Dirsek kararması bayanların çok sık yaşadığı bir sorundur. Dirseklerle beraber vücudun başka bölgelerinde de kararma meydana geliyorsa, bu durum herhangi bir hastalığın belirtisi olabilir.

Evde Doğal Yöntemlerle Dirsekleri Beyazlatma Yolları

Böyle bir durumda doktora gitmek gerekir, kararmanın sadece dirseklerde meydana geldiği durumlarda ise, evde doğal yöntemlerle dirsekleri beyazlatma formüllerinden faydalanabilirsiniz.

  Kollarımızı masa, koltuk vb. yerlere dayadığımızda meydana gelen sürtünme sebebiyle bu bölgede sertleşme ve kararma gibi durumlar meydana gelir. Pürüzsüz bir cilt bayanlar için çok önemli olduğu için bu bölgedeki renk farklılığı oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu durumdan kurtulmak isteyen bayanlar şimdi vereceğimiz doğal formülleri uygulayarak dirseklerdeki kararma ve sertleşmeyi giderebilirler.

Dirsekleri Beyazlatmak İçin Uygulanabilecek Doğal Formüller

Dirsekleri beyazlatmak için uygulanacak doğal formüllerin amacı bu bölgede biriken ölü hücreleri temizlemektir. Bu temizleme işleminin yapılmasının ardından dirseklere uygulanacak doğal beyazlatma formülleri ile yumuşacık ve beyaz dirseklere sahip olabilirsiniz.

  Dirseklerinizi beyazlatmak istiyorsanız bunun için banyo esnasında kese yardımıyla bu bölgeyi ovalayabilirsiniz. Banyo yaparken cildimiz yumuşamış olduğu için bölgeyi ölü hücrelerden temizlemek daha kolay olacaktır. Dirsek bölgesini banyodan çıktıktan sonra mutlaka nemlendirin ve her gün düzenli olarak bu bölgeye nemlendirici krem sürerek kurumasını engelleyin.

Peeling Nedir ve Nasıl Uygulanır?

 Dirsekleri Beyazlatmak İçin Yulaf Peelingi

Dirsekleri Beyazlatmak İçin Yulaf Peelingi

  Yüzümüzün ve vücudumuzun çeşitli yerlerini ölü hücrelerden arındırmak için uyguladığımız peelingi, kararan ve sertleşen dirseklerimiz için de yapabiliriz. Haftada 1 kez evde kolayca uygulayacağımız yulaf peelingi ile bölgeyi ölü hücrelerden arındırıp, beyazlayıp yumuşamasını sağlayabiliriz.

Malzemeler

  • 2 kaşık yulaf
  • 3 kaşık su

Yapılışı ve Uygulanışı

  Küçük bir cam kasenin içerisinde yulaf ve suyu karıştırın daha sonra elde ettiğiniz bu peeling malzemesi ile dirseklerinize 10 dakika kadar masaj yapın ve ılık su ile yıkayıp durulayın. Son olarak nemlendirici sürerek uygulamayı tamamlayın.

Dirsekleri Beyazlatmak İçin Hindistan Cevizi Yağı

Dirsekleri Beyazlatmak İçin Hindistan Cevizi Yağı

  Kararan ve yumuşaklığını yitiren dirsekler için uygulanabilecek doğal beyazlatma yöntemi olarak Hindistan cevizi ve limon karışımından faydalanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde dirsekleriniz beyazlar ve nemlendirilmesi de sağlandığı için yumuşacık olurlar.

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yapılışı ve Uygulanışı

  Küçük bir cam kasede Hindistan cevizi ve limon suyunu karıştırın. Hazırladığınız bu kürü dirseklerinize güzelce yedirerek sürün 20 dakika kadar etki etmesini bekledikten sonra ılık suyla yıkayın ve nemlendirici krem sürün.

Şeftali Maskesi Tarifi

 Kararan Dirsekleri Beyazlatmak İçin Limon

 Kararan Dirsekleri Beyazlatmak İçin Limon

Limonun cilt rengini açma özelliği olduğunu biliyoruz ve cildimizdeki kahverengi lekelerin görünümünü azaltmak için limon maskesi uyguluyoruz. Doğal beyazlatıcıların en etkilisi olan limonu dirseklerimizi beyazlatmak için de kullanabiliriz. Bunu yapmak için 1 tane limonu ortadan ikiye bölün ve yarım limonla dirseğinizi 5-10 dakika ovun. Daha sonra limonun diğer yarısı ile de diğer dirseğinizi ovalayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda dirseklerinizin kararan yerlerinin renginin açıldığını göreceksiniz.

Yaz aylarında dirseklerimiz açıkta olduğu için, onların kararmış görüntüsü bayanlara daha fazla rahatsızlık verir. Bu yüzden yazın dirseklerin kararmasını önlemeye daha çok çaba sarfetmemiz gerekir. Bunun için öncelikle yapmamız gereken dışarıya çıkmadan önce yüzümüze olduğu gibi, dirseklerimize de güneş kremi sürmektir. Yaz aylarında cildin kuruluğu dirseklerde de kendisini göstereceği için, her gün bu bölgeye nemlendirici sürmeyi ihmal etmemeliyiz.

Sizlere bahsettiğimiz evde doğal yöntemlerle dirsekleri beyazlatma formüllerini uygulayarak siz de bembeyaz ve pürüzsüz dirseklere sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.