- Advertisement -

- Advertisement -

Fondöten Nasıl Sürülür

0 51

Fondöten anorganik pigmentlerin renkli karışımından yüz üzerinde bir tek renk elde etmek ve diğer makyaj malzemelerine zemin hazırlamak için kullanılan kozmetik üründür.

Fondöten, kullanan kişilerin çoğu tarafından yanlış uygulanmaktadır. Doğru fondöten kullanımı için ilk olarak yapılması gereken yüze uygun bir renk tonu seçimi yapmaktır. Düzgün görünümlü, kusursuz bir makyaj için fondöten seçimi çok önemlidir.

Renk tonu doğru seçilmiş olsa da yanlış uygulanan fondöten makyajın kusursuz olmasını sağlamaz iyi bir makyaj için ilk şart fondötenin doğru kullanımıdır.

Fondöten nasıl sürülür?

Fondöten yüze uygulanmadan önce yüz temizlenmelidir. Daha sonra uygun bir nemlendirci sürüp kuruması beklenmelidir. Böylece yüzü kozmetik ürünlerin verebileceği zararlardan korumuş olursunuz.

Unutulmamalıdır ki fondöten kullanımın diğer şartı da nemlendirici kullanmaktır nemlendirici olmadan kusursuz bir şekilde fondöten süremezsiniz dolayısıyla makyajınız da kusursuz görünmez.

Cilt nemlendiriciyi tamamen emdikten sonra eğer sürülecek olan fondötenin güneş koruması bulunmuyorsa nemlendirici üzerine güneş koruyucu sürmeniz tavsiye olunur bu sizi güneşten ve dış etmenlerden koruyacaktır.

Daha sonra yapılması gereken fondöten bazı kullanmaktır bu makyajınızın daha uzun süreli kalmasını sağlarken makyajınız daha da pürüzsüz olacaktır. Bazların ciltlere göre özellik gösteren çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin yağlı ciltler için yağ dengeleyici veya kuru ciltlere parlaklık veren baz çeşitleri vardır.

Fondöten sürülürken, alına, burna ve çeneye benek benek sürülmelidir. Fondöteni parmaklarınızla uygulamak daha kolay gelse de fondöten nasıl sürülür sorusunun en doğru cevabı fırça kullanmaktır. Fırça kullanılmadığı zaman hatalar yapılmaktadır. Burun ve burun çevresine düzgün uygulanamamaktadır, bu yüzden fondöten sürülürken fırça kullanmak en sağlıklı sonucu verecektir.

Kedi dili fırça ve tüm yuvarlak fırçalar fondöten sürerken kullanılabilecek fırça türlerindendir. Bunların dışında fondöten süngeri de kullanılabilir.

Fırça ile fondöten sürerken fırça ucunu bir miktar fondötene batırarak yatay hareketlerle yüzünüze yedirebilirsiniz. Fazla fondöten daha çok kapatır diye düşünülmemelidir fondöten ne kadar doğru uygulanırsa o kadar iyi sonuç verir. Fondöten sürümünde fırça en sağlıklı seçim olacaktır sünger fondöteni emebileceğinden fondöten israfına sebep olabilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.