- Advertisement -

- Advertisement -

Hayalini Kurduğunuz Vücuda Kavuşmanın 5 Yolu

0 10

Hayalini Kurduğunuz Vücuda Kavuşmanın 5 Yolu – 5 Adımda Hayalini Kurduğunuz Vücuda Kavuşun: İnsanı mutlu eden şeyler arasında birçok unsur bulunur. Arkadaşlar, aile bireyleri, meslekler ya da hobiler. Fakat tüm bu unsurların dışında ve mutluluğun temelinde yatan tek şey aslında insanın kendisine olan sevgisidir. Dış görünüşünüz ise içsel duygularınıza yansır ve kendiniz ile kurduğunuz bağ için bir engel olabilir. Bu nedenle eğer sahip olduğunuzu bedeni sevemiyorsanız o zaman sevebileceğiniz bir bedene sahip olmak için harekete geçmelisiniz. İşte bunun için hayatınızda değiştirmeniz gereken 5 faktör;

Hayalini Kurduğunuz Vücuda Kavuşmanın 5 Yolu

Aktif yaşamı rutin haline getirin

Etrafınızdaki herkesin size aktif olmanız gerektiğini fakat bunun hiç de kolay olmadığını biliyoruz. Fakat aktif bir yaşam demek her gün spor salonlarında saatler geçirmek demek değildir. Kendinizle baş başa kalabileceğiniz yürüyüşler, sevdiğiniz bir sporu yapmak ya da gün içinde tekrar edeceğiniz birkaç küçük egzersiz ile harekete başlayabilirsiniz. Bu hareketliliği rutin haline getirdiğinizde ise çok daha keyif alabilirsiniz.

 

Kendinize inanın

Çoğu kez diyete başladınız fakat sonu gelmedi mi? Muhtemelen bunun sebebi kendinizi daha öncesinde hayal kırıklığına uğratmış olmanız. Aldığınız kararlarda geçmişteki başarısızlıklarınızın sizi etkilemesine izin vermeyin. Eğer başladıysanız bitirebilirsiniz de. Bu yolda kendinize olan inancınız en büyük yardımcınız olacaktır.

 Sağlıklı ama keyifli bir beslenme düzeni kurun

Her sağlıklı besinin daha az lezzetli olduğunu biliyoruz. Fakat bunu alışkanlık haline getirene kadar yumuşak geçişler yapın. Örneğin sıkı bir diyet yapmak yerine öncelikle sağlıklı atıştırmalıklar tercih edin. Sonrasında ana yemeklerinizi lezzetli ama daha hafif oluşturun. Böylece yavaş yavaş damak tadınız değişecek ve sağlıklı besinlere alışacaksınız.

Hayalini Kurduğunuz Vücuda Kavuşmanın 5 Yolu

 Uyku ve beden duruşunuzu kontrol altına alın

Kendinizi sevmenizin en temel yolu güne iyi başlamaktan geçer. Bu nedenle kaliteli bir uykuya sahip olmak için gerekli koşulları yerine getirin. Günlük 6 ila 8 saat uyku kuralını unutmayın. Ayrıca gün içinde dik durmayı alışkanlık haline getirin. Böylece aynada kendinize olan özgüveniniz artacak ve kendinizden daha emin olacaksınız.

Hayalini Kurduğunuz Vücuda Kavuşmanın 5 Yolu

 Mutlu olmayı seçin

Mutluluk her ne kadar seçim değil gibi gözükse de aslında öyle. Kötü bir günün ardından aynada kendinize gülümsediğinizde dahi beyniniz mutluluk hormonu salgılamaya başlar. Bu nedenle başınızdan ne geçerse geçsin siz olumlu olmayı seçin. Böylece fiziksel bedeniniz değişirken ruhsal sağlığınız ile de bunu destekleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.