- Advertisement -

- Advertisement -

Hurma Maskesi Tarifi

0 11

Hurma Maskesi Tarifi, yaşlanan ve çeşitli pürüzleri ortaya çıkan ciltler için uygulanabilecek alternatif maskelerden biridir. Sağlık ve vücut güzelliği için oldukça önemli bir yere sahip olan cennet hurması ile yapılan bu maske, yüz ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklıklar, sarkmalar ve bunlara bağlı yaşlanma belirtilerine çözüm olarak uygulanabilir.

Hurma Maskesi Tarifi

Bunun yanında özellikle kış aylarında ellerde oluşan soğuğa bağlı çatlak ve sertlikler için de uygulanabilen bu maske, daha taze ve daha pırıltılı bir cilde sahip olmayı sağlar. Evde her zaman el altında bulunan malzemeler ile yapılan hurma maskesi malzemeleri aşağıda verilmiştir.

Malzemeler

  • 1 adet büyük boy ya da 2 adet küçük boy tam olgunlaşmış hurma
  • 2 adet yumurtanın beyazı
  • 2 yemek kaşığı yulaf unu
  • 2 yemek kaşığı üzüm pekmezi

Evde Doğal Yöntemlerle Dirsekleri Beyazlatma Yolları

Hurma Maskesi Uygulanışı

Hurma maskesinin hazır hale gelmesi için ilk önce hurmaları kabukları soyulur ve blender yardımı ile püre haline getirilir. Ardından önce yumurta akı karıştırılır ve karışım iyice karıştırılır. Karışım pürüzsüz bir hal aldığında geri kalan malzemeler de eklenerek maske homojen bir kıvama gelene kadar karıştırılır. Oluşan karışım eğer yüzde kalacak şekilde değilse içine kıvam alana kadar elenerek un eklenmeli ve topaklanması engellenir. Son aşama olarak yüz ve boyun bölgesine maske uygulanır ve yaklaşık 20 dakika bekletilir. Ardından maskenin ciltten kolay arınması için ılık su ile temizlenir.

Yukarıdaki malzeme ölçüleri hem boyun hem de yüz bölgesi için geçerlidir. Eğer sadece yüzünüze uygulayacaksınız ölçülerin yarısı ile maske hazırlamanız yeterli. Elleriniz için bu maskeyi uygulamak isterseniz aynı şekilde yarım ölçü ile maske hazırlamanız yeterlidir.

Cennet hurması maskesi tarifini haftada 1 kere düzenli olarak uyguladığınızda uygulama bölgenizin daha sağlıklı, daha ışıltılı ve daha genç göründüğünü fark edeceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.