- Advertisement -

- Advertisement -

Kabak Maskesi Tarifi

0 47

Kabak Maskesi Tarifi Kuru cilt yapısı gereği yıpranmaya ve kırışıklığa oldukça müsaittir. Ciltte meydana gelen kızartılar ve pul pul dökülmeler hem kötü bir görüntü oluşturur hem de insanın canını yakabilir. Cildimize düzenli olarak bakım uygulayarak bu sorunlarını giderebilir ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabiliriz. Bugün sizlere vereceğimiz kabak maskesi tarifi kuru ciltler için son derece faydalı bir doğal yöntemdir.

Kabak Maskesi Tarifi

Kuru cildin kaybettiği nemi kazanmaya ihtiyacı vardır. Tarifimizde kullanacağımız kabak içerdiği A vitamini sayesinde cildi beslerken aynı zamanda nemlendirilmesine de yardımcı olur. Cildin nem oranının yükselmesiyle birlikte, kuruluğun yol açtığı sorunlar da giderilir. Uygulamak isteyenler için kabak maskesi yaparken kullanılan malzemeleri ve maskenin uygulanışını veriyoruz:

Kabak Maskesi Tarifi

Doğal Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 1 tane orta boy yeşil kabak
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 2 su bardağı su

Yapılışı ve Uygulanışı

İlk önce kabağı küçük parçalar halinde doğrayın. Bir tencereye 2 su bardağı suyu ve doğramış olduğunuz kabağı alıp, ocakta kaynatmaya başlayın. Kabak yumuşadığı zaman tencereyi ocaktan alın ve bir süzgeçe boşaltarak kabağı süzün. Suyunu süzdüğünüz kabağı bir kasenin içerisinde çatal yardımıyla iyice ezerek püre haline getirin. Derin bir kaseye, yaptığınız kabak püresinden 1 yemek kaşığı kadar alın, bunun üzerine bal ve zeytinyağını ilave edin. Kaşıkla karıştırarak maske kıvamına getirin.

Hazırladığınız kabak maskesini yüzünüze iyice yedirerek sürün ve 10 dakika bekletin. Süre dolduğunda yüzünüzü ılık suyla yıkayarak maskeden arındırın.

Kuru ciltler için haftada bir kere kabak maskesi uygulayabilirsiniz. Maskenin yapımında kabakla birlikte kullanılan bal ve zeytinyağı sayesinde cildinizin kuruluğunun gitmesinin yanı sıra pamuk gibi yumuşacık olmasını da sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.