- Advertisement -

- Advertisement -

Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

0 41

Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir Kantaron yağı, uzun yıllardır şifalı olması nedeniyle kullanılan, günümüzde de bilinirliği daha çok artarak aktarlarda satılan ve mucizevi bir bitkiden elde edilen yağdır. Kantaron bitkisi sarı ve kırmızı olarak ikiye ayrılır. Yaz aylarında toplanarak kesilir ve hem taze hem de kurutularak işlenebilir.

Kantaron Yağının Cilde Faydaları

 

Kantaron bitkisi sağlık açısından kullanılan en önemli doğal yöntemlerden birisidir. Bu bitkiden elde edilen yağ içeriğinde pek çok yararlı bileşen öne çıkarken, sağlık açısından kendine geniş bir kullanım alanı bulur.

Bu faydaların içerisinde en çok dikkat çekenlerden birisi de cilde yaptığı faydalardır. Kadınların güzellik sırlarından biri olarak da öne çıkan kantaron yağının, cilde pek çok faydası vardır. İşte o faydalardan en çok öne çıkanlar:

Yaşlanmayı Geciktirmek İçin Kantaron Yağı Kullanımı

Yaşlanmayı Geciktirmek İçin Kantaron Yağı Kullanımı

 • Kantaron yağı hücre yenilenmesini sağlayarak ciltte iyi yönde inanılmaz değişimlere sebep olur. Kantaron yağı, bir hazırlık gerektirmeden cilde doğrudan uygulanabilen bir yağdır ve cilt yenilenmesini hızlandırdığı için cilt yaşlanmalarının yavaşlamasına, belirtilen ortaya çıkmasının yavaşlamasına, cilt elastikiyetini arttırdığı için kırışıkların oluşmasını önlemeye yardımcı olur.
 • Cildin nem dengesini korur. Cildin olması gereken nem değeri çok önemlidir. Hem yaşlanma ve kırışıkları önlemek için hem de sağlıklı bir cilde sahip olmak için cildin nem dengesi her daim takip edilmeli ve korunmalıdır.

KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ NELERDİR

Cilt Beyazlatma İçin Kantaron Yağı Kullanımı

Cilt Beyazlatma İçin Kantaron Yağı Kullanımı

 • Kantaron yağı, cildin daha canlı ve parlak, taze ve bebeksi bir görünüm elde edilebilmesini sağlar.
 • Cildin daha pürüzsüz bir yapı kazanmasında rol oynar.
 • Cilt lekeleri açısından mükemmel bir etkiye sahip olan kantaron yağı, lekelerin yok ederek ciltteki renk bütünlüğünün sağlanmasına ve uzun vadede korunmasına yardımcı olur.
 • Eğer ki vücudunuzda ya da yüzünüzde bir yara ya da yanık varsa, yara veya yanık olan bölgeye kantaron yağı uygulanırsa, izlerin giderilebilmesine yardımcı olur.
 • Cilt problemlerinin en çok can sıkanlardan birisi de sivilcelerdir. Sivilcelerin leke bırakmaması için sıkılmaması önerilir. Ancak bir sebeple, sivilcelerden dolayı ciltte izler kalmışsa, kantaron yağı sayesinde bu lekelerden kurtulmak da mümkündür.

Kantaron Yağı Cilt Lekelerine Etkisi

Kantaron Yağı Cilt Lekelerine Etkisi

 • Hamilelik dönemlerinde vücut hormonlarının da etkisiyle ciltte lekelenmeler oluşabilir. Kantaron yağının düzenli kullanımıyla birlikte, hamilelik lekelerinin giderilmesinde de çok başarılıdır.
 • Yaşlılık belirtilerinden biri olan cilt lekelenmelerinin giderilmesinde de yardımcı olur. Leke oluşan bölgeye düzenli şekilde kantaron yağı ile bakım yapılırsa, cilt tonunda eşitlenmelerin olduğu görülecektir.
 • Güneş lekeleri ise en fazla can sıkan, neredeyse hemen herkeste görülebilen cilt lekeleridir. Kantaron yağını düzenli şekilde kullanarak, güneşin oluşturduğu can sıkan güneş lekelerinden kurtulmak ve cilt tonunun eşitlenmesi hoş bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.
 • Eğer ki vücudunuzda bir yerde şişkinlik meydana gelmişse, kantaron yağı sayesinde bu şişkinliklerden kurtulmak oldukça kolaydır.
 • Bebeklerde de rahatlıkla kullanılabilen kantaron yağı, bebeklerin en büyük sıkıntısı pişiklere de iyi gelmektedir. Kantaron yağının kullanılması ile birlikte, bebeklerin cildindeki pişiklerin rahatladığı ve pişiğin hızlı şekilde geçtiğini görebilirsiniz.

Kantaron Yağının Cilde Uygulanmasında Önemli Hususlar

Kantaron Yağı Cilt Lekelerine Etkisi

Kantaron yağını cilde uygularken, sürüldükten hemen sonra güneş ışığına maruz kalınmayacak bir yerde ya da gece yatmadan önce, temizlenmiş cilde uygulanmalıdır. Cildinize birkaç damla kantaron yağı sürerek ve masaj yolu ile iyice cildinize yedirerek başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Kantaron yağını sürdükten sonra, 1 saat geçtiğinde cildinizde yağlı bir his kalmışsa, cildiniz tamamen emememiş bir durumdaysa ve cildinizde yağlı bir his bırakmışsa, cildinizi durulayabilir ve bu yağlı hissi ortadan kaldırabilirsiniz.

Kantaron Yağının Cilde Faydaları başlıklı yazımız ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısımından bizler ile paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.