- Advertisement -

- Advertisement -

Kusursuz Cildin Sırları

0 112

Kusursuz Cildin Sırları Kusursuz bir cilde sahip olmak için birçok ürün kullanılmakta ve birçoğu da işe yaramamaktadır. Bu kozmetik ürünlerin kim zaman faydası olsa da kimyasal olmaları sebebi ile tamamen sağlık demek oldukça güçtür. Cilt sağlığı tutmak için başka yöntemler de bulunmaktadır. Kusursuz cildin sırları sadece kozmetik ürünler değildir.

Kozmetik ürünlerin kullanımı sonrası ürünlerin kalitesi veya sizin genetiğinizden kaynaklı bazı cilt bozulmaları meydana gelebilmekte. Bunlar arasında en sık karşılaşılanlar alerjen reaksiyonlar. Çoğu kişi neye alerjisi olduğunun farkında olmadığı için sıklıkla böyle durumlar ile karşılaşılabiliyor. Erken yaşlanmanın önüne geçmek, daha pürüzsüz yani kısaca kusursuz cildin sırları sizlerle…

Kusursuz Cildin Sırları Nelerdir?

Kusursuz Cildin Sırları Nelerdir?

Evde Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ? Cilt Maskesi Yapımı

4-2-4 Cilt Bakımı Yöntemleri

4-2-4 yöntemi, cilt temizliği üzerine en sevilen yöntemlerdendir. Yöntem üç aşamadan oluşur. İlk aşamada cilde 4 dakika boyunca bakım yağı ile beraber masaj yapılır. İkinci aşamada temizleme jeli ile beraber 2 dakika boyunca sürecek bir temizlik yapılır. Son aşamada ise yine 4 dakika boyunca bol su ile cilt durulanır. Bu yöntem ile beraber cildiniz kendine gelecek, rahatlamış hissettirecektir.

Konjac Süngeri Kullanımı

Konjac Süngeri Kullanımı

Konjac bitkisinden üretilen bu sünger cilt bakımında sıklıkla kullanılır. Sürekli olarak kullanılması ile beraber siyah nokta  ve yağları arındırıp cilt gözeneklerini açar. Kullanmak için yapmanız gereken ilk şey süngeri ılık suda en az iki dakika bekletmektir. Sonrasında dairesel narin hareketler ile yüze temas ettirerek yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Haftalık Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Düzenli şekilde cilt bakımı yapmak cildinizi daha sağlık bir görüntüye kavuşturur. Uzun vadede yaşlanmayı yavaşlatarak daha genç bir cilde sahip olmanızı sağlar. Bu sebeple haftada en az bir kere olmak üzere cilt bakımı yaptırmak gerekir. Bu bakımı yaparken cilt tipinize göre ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz. İlk aşamada hafif kıvamı, sonra da yoğun kıvamı olan ürünleri kullanın. Final dokunuşunu kremler ile yapın. Bu yöntemi izlemek kullanılan maddelerin cilde nüfusunu daha hızlı hale getirir.

Kışın Cilt Bakimi Nasıl Yapılır?

Cilt Bakımı Yağları

Cilt Bakımı Yağları

Bu yağların sadece yüze uygulanması gibi yanlış bir kullanım vardır. Bu yağlar yüz de dahil olmak üzere tüm vücuda uygulanmak üzere üretilir. İçeriğinde A ve E vitamini gibi cilde faydalı olan etmenleri barındıran yağlar en faydalı olanlarıdır. Bunlar arasında; avokado yağı, Hindistan cevizi yağı gibi yağlar yer alır.

Yeşil Çay ve Nane Cilt Bakımı

Yeşil Çay ve Nane Cilt Bakımı

Normal tüketiminde oldukça faydalı olan bu bitkiler, cilt bakımında da oldukça faydalıdırlar. Cilt bakım ürünlerinin birçoğunun içeriğinde nane ve yeşil çaya rastlayabilirsiniz. Bunların dışında nane ve yeşil çay ile bakım maskeleri de yapılmaktadır. Yeşil çay tonik olarak kullanılır ve düzenli kullanılması halinde cilde sağlıklı bir görüntü katar.

Köpürtmek

Evet yanlış duymadınız, köpürtmek. Asya’da yaşayan kadınlar cilt bakım ürünlerini köpürene kadar ovalayarak kullanıyorlar. Bunun en büyük sebebi ciltteki damarlarda kan akılını hızlanması. Bu sayede cilt daha diri gözüküyor. Bu köpürtmeyi sağlamak için ağ biçimindeki cilt bakım süngeri kullanılıyor.

Pirinç Suyu İle Cilt Bakımı

Pirinç Suyu İle Cilt Bakımı

Asya’daki kadınların dünyaya yaydığı pirinç suyu ile cilt rengi açılabiliyor. Ciltteki kusursuz görünümü yaratmak için pirinç suyu kullanılıyor. Düzenli kullanımda cildin tonuna etki ettiği gibi daha ışıltılı bir görünüme de neden olur.

Güneş Kremi

Yıl boyunca düzenli olarak güneş kremi kullanarak zararlı UV ışınlarından korunabilirsiniz. UV ışınları cildi yıpratarak hem yaşlanmaya hem de leke oluşumuna sebep olur. Bunlara ek olarak UV ışınlarına aşırı maruz kalınmasında durumunda cilt kanserine kadar giden farklı sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Düzenli güneş kremi kullanımı ile beraber bunun önüne geçmek mümkün.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.