- Advertisement -

- Advertisement -

Pervin Bulgak Selülit Önleyici Maske Tarifi

0 144

Pervin Bulgak Selülit Önleyici Maske Tarifi  bayanların yakından tanıdığı bir isimdir. Güzellik koçu ve kozmetolog olmasından dolayı bayanlara evde kolaylıkla yapabilecekleri birçok doğal bakım formülü vermektedir. Her evin mutfağında bulunan veya aktarlardan kolayca temin edilebilecek malzemelerle yapılan maske ve kürleri doğal cilt bakımına önem veren bayanların favorisidir. Biz de bu yazımızda Pervin Bulgak selülit önleyici maske tarifi ve çatlayan eller ve topuklar için 2 harika formül veriyoruz.

Pervin Bulgak’dan Selülit Önleyici Maske Tarifi

Selülit ergenlik yaşından itibaren tüm bayanların güzelliğini gölgeleyen bir sorun olmaktadır. Sadece kilolu olanlarda değil, zayıflarda da selülit olabilmektedir. Selülitleriniz varsa veya selülit oluşumunu önlemek için tedbir almak istiyorsanız selülit önleyici maske tarifi size bu konuda yardımcı olabilir. Tarifi veren Pervin Bulgak hamilelere, malzeme listesindeki herhangi bir yağa alerjisi olanlara ve uygulamanın yapılacağı bölgede açık yara bulunanlara bu maskeyi kullanmamalarını önermekte.

Karma Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Selülit Önleyici Maskede Kullanılan Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı biberiye yağı
  • 1 çorba kaşığı portakal yağı
  • 1 çorba kaşığı Aloe vera yağı
  • 1 çay kaşığı tarçın yağı

Yapılışı ve Uygulanışı

Derince bir kabın içerisinde verilen miktardaki yağları güzelce karıştırın. Hazırladığınız bu selülit önleyici yağ karışımını duştan sonra banyoda, ayak bileklerinden başlayarak kasıklara kadar yumuşak dokunuşlarla masaj yaparak yedirin. Ardından soğuk suyla durulanarak uygulamayı sonlandırın. Haftada 2 kere bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda selülit oluşumunu büyük oranda engellediğiniz gibi var olan selülitlerin görünümünü de azaltabilirsiniz.

Pervin Bulgak’dan Çatlayan Eller ve Topuklar İçin Bakım Kremi

Mevsim şartlarından, yapılan ev işlerinden veya cilt kuruluğundan dolayı zaman zaman el, ayak ve topuklarımızda çatlaklar oluşabilir. Bu çatlaklar kötü görüntüye neden oldukları gibi çok da can yakarlar. Çatlayan bölgeleri yumuşatacak bakım yapmak, nemlendirilmesini sağlayarak sorunun çözümüne yardımcı olabilir. Bu tür sorunları yaşayanlar Pervin Bulgak’dan çatlayan el ve topuklar için bakım kremi tarifini uygulayabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • 2 çorba kaşığı vazelin ( oda sıcaklığında yumuşamış olmalı )
  • 1 kahve kaşığı organik zeytinyağı
  • 1 kahve kaşığı üzüm çekirdeği yağı

Bakım Kreminin Yapılışı ve Uygulaması

Malzemelerin tamamını bir kabın içine alın, kaynar suyla dolu bir tencerede benmari usülü eriterek karıştırın. Küçük bir şişe veya krem kabına koyacağınız karışımı akşamları yatmadan önce ve sabahları olmak üzere günde 2 kere çatlayan bölgelere masaj yaparak sürebilirsiniz.

Sizlere verdiğimiz bu Pervin Bulgak doğal bakım formülleri ile cildinize besleyici ve onarıcı bakım yaparak, selülit ve çatlayan topuklarınıza gerekli cilt bakımını yapıp tekrar sağlıklı bir hale getirebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.