- Advertisement -

- Advertisement -

Pırasa maskesi Tarifi

0 28

Pırasa maskesi Tarifi, yapımı kolay ve cilt üzerinde harika etkiler meydana getiren bir cilt bakım uygulamasıdır. Doğal bakım uygulamaları arasında meyvelerle yapılan maske, peeling ve kürlerden başka sebzelerle de yapılan birçok değişik maske bulunmaktadır. İşte pırasa maskesi de sebze ile yapılan bu maskelerden olup, çok fazla kişi tarafından bilinmemektedir.

Pırasa maskesinin Cilde Faydaları

 Pırasa maskesinin cilde faydaları nelerdir derseniz, pırasanın içerdiği B, C ve K vitaminlerinin cildi tıpkı bir porselen gibi pürüzsüz ve parlak bir hale getirdiğini söyleyebiliriz. İçerdiği kükürt nedeni ile sivilce ve sivilce izlerinin de giderilmesinde son derece etkili bir maskedir. Sivilce maskeleri arasında en etkililerinden birisi olan pırasa maskesi evde kolaylıkla yapılıp, uygulanabilmesi bakımından da çok avantajlı olmaktadır. Pırasa maskesi nasıl yapılır merak ediyorsanız, maskenin yapımı ve uygulanışı aşağıdadır. Dileyenler az malzemeyle kolayca yapılan bu maskeyi evde rahatlıkla uygulayabilir ve ciltlerindeki değişimi kendi gözleriyle görebilirler.

Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Pırasa Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pırasa
  • 1 kahve kaşığı zeytinyağı
  • 2 yemek kaşığı süt

Maskenin Yapılışı ve Uygulaması

İlk olarak bir bıçak yardımı ile pırasanın yeşil kısmı ile beyaz kısmını birbirinden ayırın. Maskesinin yapımında bize gerekli olan beyaz kısmıdır. Pırasanın beyazını mutfak robotundan geçirerek ezilmesini sağlayın. Daha sonra pırasayı cam bir kaseye alın, içine zeytinyağı ve sütü yavaş yavaş ilave ederek güzelce karıştırın.

Hazırladığınız malzemeyi 10 dakika kadar bekleterek dinlendirin. Daha sonra bir süzgeçe alın ve süzdüğünüz pırasa suyunu küçük bir kaba alıp buzdolabına kaldırın. Bunu gerektiği zaman cildinizi temizlemek için doğal bir tonik olarak kullanabilirsiniz. Süzgeçte kalan pırasa püresi maske için kullanacağımız malzemedir.

Bunu yüzünüze güzelce yedirerek dairesel hareketlerle sürün, etki etmesi için  10 dakika kadar bekletin ve ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayarak güzelce durulayın. Son olarak nemlendirici kreminizi sürerek uygulamayı tamamlayın. Pırasa maskesi sivilce problemi olanlar veya cildine pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazandırmak isteyenler tarafından haftada 1 kere uygulanabilir.

Sizlere verdiğimiz pırasa maskesi tarifi ile siz de kolay bir şekilde cildinize doğal bakım uygulayarak, daha güzel ve sorunsuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.