- Advertisement -

- Advertisement -

Saçlarınızın Hızlı Uzatmanın Yolları

0 111

Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin 4 Temel Tavsiye:Güzelliğin bütünleyicisi olan saçlar aynı zamanda sağlıklı bir görünüme sahip olmak için de kilit noktadır. Bir ortama girdiğimizde dikkatleri üzerimize çekmemize yardımcı olan saçlarımız için en önemli aksesuarımız diyebiliriz. Fakat çevresel faktörler ve yanlış alışkanlıklar sonucu kolayca yıprandıkları için çoğu zaman istenmeyen görüntülere sebep olabilirler.

Bu görüntüden kurtulmak isteyen kadınlarsa kısa kesim saçları tercih ederek sağlıksız kısımlardan kurtulmuş olurlar.Daha sağlıklı görünmesi için aylar önce kuaförde kestirdiğiniz saçlarınızın bir an önce uzamasını istiyorsanız, günlük hayatınızda uygulayabileceğiniz 5 tavsiyemize mutlaka göz atmalısınız;

Saçlarınızın Hızlı Uzatmanın Yolları

Saçlarınızı nasıl yıkadığınız önemli!

Birçok kişi yanlış saç yıkama yöntemlerinin saçlar üzerinde olumsuz etkileri olduğunu bilmez. Oysaki saç diplerine sert darbeler uygulanarak yıkanan saçlar temelden zarar görür ve çok daha yavaş uzar. Eğer siz de yumuşak ve gür saçlara sahip olmak istiyorsanız durulama aşamasında yavaşça saç diplerinize masaj hareketleri uygulamalısınız.

Ayrıca durulama işleminden sonra kullanacağınız doğru bir saç kremi ile birlikte saçlarınıza ihtiyaç duyduğu nem desteğini sağlamanız da önemli. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey saç kremlerini asla saç diplerinize uygulamamalısınız. Daha çok yıpranmış olan uçlara yedirmeniz gereken bu krem saçlarınızı yumuşatarak tekrar parlak bir görünüm elde etmesini sağlayacak.

Saça zarar veren alışkanlıklarınızdan vazgeçin!

Saçlarımızın güzel görünmek için tamamlayıcı bir aksesuar olduğunu söyledik. Bu aksesuara şekil vermek elbette görüntümüzü etkileyen faktörler arasında. Fakat ısı temelli şekillendirici aletler saçlarımız üzerinde geri dönülmeyen hasarlara yol açmakta.

Bu nedenle bu elektronik aletleri kullanmayı olabildiğince kısıtlamalı, şekillendirmek adına ısısız yöntemlere yönelmelisiniz. Örneğin düz saçlara sahip olmak istiyorsanız bir uzman yardımıyla saçınıza keratin yüklemesi yaptırarak hem beslenmesini hem de çok daha düz bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Isıveren şekillendirici alet kullanımları dışında yaptığınız farklı yanlışlar da bulunabilir.

Örneğin saçınızı yıkadıktan sonra nasıl kurutuyorsunuz? Bu işlem için çoğu insan daha pratik olduğu için saç kurutma makinalarını tercih eder. Hâlbuki zaten ıslak olan saç, bu alet ile birlikte çok daha yüksek hasara maruz kalır ve sonuç olarak yıpranır. Eğer mecbur değilseniz saçınızı kendi haline bırakarak kurumasını beklemelisiniz. Gerçekten aceleniz varsa da öncelikle bir havlu yardımıyla güzelce kurulayarak saç kurutma makinasını kullanmanızı öneririz.

Her zaman için doğal yöntemleri tercih edin!

Saçlarınızın Hızlı Uzatmanın Yolları

Piyasada saç uzatmak için birçok ürün bulunmakta. Fakat bu ürünler genellikle farklı saç tiplerine hitap ettiği için size uygun içeriği bulmak oldukça zor. Yanlış seçimlerde ise kimyasal içerikler istenmeyen sonuçlar oluşturmakta. Bu nedenle saç bakımınız için her zaman doğal içerikli ürünler tercih etmelisiniz. Eczaneden temin edebileceğiniz bu ürünler anti kozmetik kategorisindedir ve saçınıza herhangi bir zarar vermez.

Özellikle saç uzatma etkisi bulunan yağlar ve vitaminleri eczacıya danışarak kolayca bulabilirsiniz. Besleyici içeriklere sahip bu ürünleri farklı maskeler ile birlikte saçınıza uygulayabileceğiniz gibi aynı zamanda tablet şeklinde de kullanabilir ve içten bir onarım sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak saçınız için en önemli ürünler olan şampuanları da yine eczanelerdeki bitkisel içerikli ürünler içerisinden seçebilirsiniz.

Saça zarar veren alışkanlıklarınızdan vazgeçin! Saçlarımızın güzel görünmek için tamamlayıcı bir aksesuar olduğunu söyledik. Bu aksesuara şekil vermek elbette görüntümüzü etkileyen faktörler arasında. Fakat ısı temelli şekillendirici aletler saçlarımız üzerinde geri dönülmeyen hasarlara yol açmakta. Bu nedenle bu elektronik aletleri kullanmayı olabildiğince kısıtlamalı, şekillendirmek adına ısısız yöntemlere yönelmelisiniz.

Örneğin düz saçlara sahip olmak istiyorsanız bir uzman yardımıyla saçınıza keratin yüklemesi yaptırarak hem beslenmesini hem de çok daha düz bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Isıveren şekillendirici alet kullanımları dışında yaptığınız farklı yanlışlar da bulunabilir.

Sağlıklı beslenmek de saç bakımında etkili!

Farklı maske yöntemleri ile birlikte bakımını dışarıdan desteklediğiniz saçlar aynı zamanda vücudunuza aldığınız gıdalar ile birlikte de beslenmekte. Bu nedenle saç uzamasında oldukça önemli olan besin kaynaklarını yeteri kadar tükettiğiniz takdirde hayal ettiğiniz saçlara kavuşmanız oldukça kolay. Özellikle E ve C vitaminleri içeren gıdalar tüketerek vücudunuzdaki kolajen üretimini arttırabilir, saç uzamanızı destekleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.