- Advertisement -

- Advertisement -

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

0 77

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler; Sivilce, genel olarak kendisini yüzde gösteren, bunun yanı sıra vücudun çeşitli bölümlerinde oluşan akneye verilen isimdir. Genel olarak yağlı ciltlerde daha çok gözlemlenir, vücuttan atılması esnasında ise bazı sıkıntılar yaşamamıza neden olabilir. Bu süreçte ise bazı teknik ayrıntılar, sivilcenin cildimizde yer almamasını kolaylaştırabilir

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Sivilce oluşumlarını tamamen engellemek açısından bazı fikirler edinmek, yöntemler denemek doğru olacaktır. Bu konuda maddeler halinde, “sivilceyi nasıl engellerim?” konusuna değineceğiz; sivilce neden olur, doğal sivilce tedavi yöntemleri ve doğal sivilce maskeleri yazimiz içerisinde değineceğiz.

Cildinizin bakımlarını mutlaka aksatmamalısınız! Cildinizi günde iki kez, anti bakteriyel sabun ile yedirerek yıkamalısınız.

Cildinize olabildiğince el teması yapmamalısınız. Özellikle pis elle temas, gözeneklerin tıkanmasına neden olur!
Siyah noktalar, sivilcenin habercisidir. Mutlaka bitkisel temizleyiciler kullanın.

Güneşli havalar cildin sivilcelenmesine neden olabilir. Güneş kremleri de bazı belirtileri ortaya çıkartabiliyor.

Sakal tıraşı en iyi peelingdir. Erkeklerin makine yerine, jilet kullanması oldukça sağlıklıdır.
Eğer makyaj yapıyorsanız, mutlaka cildinizden en geç yatmadan önce makyajı silin.

Bu gibi durumlara dikkat etmeniz koşulunda, cildinizde oluşması muhtemel olan akne tedavisi tamamen giderilecektir. Günümüzde milyonlarca sivilce problemi yaşayan birey, ergenlik ile yetişkinlik dönemi arasında bu tip sıkıntılarla karşı karşıya kalmaktadır.

Önemli olan faktör ise olabildiğince cildimizi dinlendirmek ve bazı istenmeyen ürünlerden uzak durmaktadır. Yani her gün makyaj yapmayın! Cildinizi haftanın en az 3 günü dinlendirmek, sivilce oluşumlarının önüne geçen bir süreçtir!

Sivilce Neden Çıkar?

Sivilce Neden Çıkar?

Sivilce neden çıkar, birçok sebepten dolayı hayatımıza dahil olabilen cilt rahatsızlıklarıdır. Genel olarak sivilcelerin sebepleri genetiktir. Anne veya baba, ergenlik döneminde sivilcelenme problemleri yaşadıysa, genetik olarak çocuklara geçme riski çok yüksektir. Fakat doğru bir yöntem izlenir ve tedavisi uygulanabilirse kalıcı çözümler elde etmek mümkündür. Şimdi sizlere maddeler halinde sivilce nedenlerini sunacak ve bir fikir almanıza yardımcı olacağız;

Düzgün beslenmeme! Devamlı yağlı ürünlerle beslenmek ve vitamin bakımından güçlü olan besinleri tüketmemek, cildin yağlanmasına ve atılma sürecinde ise cildin sivilcelenmesine neden olabilmektedir. Beslenme düzeninizi mutlaka oturtun!Cilt bakımınızı aksatmayın! Gözenekleri tedavi eden formüller, cildin temizlenmesi gibi birçok noktaya dikkat etmelisiniz.

Makyaj yapan hanımların mutlak suretle makyajla uyumaması gerekmektedir! Mutlaka en geç geceden makyajın temizlenmesi sağlanmalıdır. Aksi halde gözenekler hava almaz ve sivilce oluşumları başlar.
Cildinizi mutlaka günde 2 kez kaliteli sabunlar ile yıkamayı ihmal etmeyin.
Bazı kullanılan ilaçlar sivilce oluşumlarına neden olabiliyor. Kullandığınız ilaçların alternatifine yönelin.

Stresli hayattan uzak durun!
Güneş kremleri sivilcelenmelere neden olabilmektedir.
Devamlı elinizi yüzünüze götürmek, gözeneklerin kirlenmesine ve yağlanmasına neden oluyor.

Sivilceleri sıkmak veya tahriş etmek farklı bölgelere sıçramasına neden olmaktadır.
Çok terleyen bireylerde daha sık görülmektedir.

Eğer çok terliyorsanız mutlaka bir doktora görünmelisiniz.
Ailede akne sorunları olması sivilcelenmelere neden olmaktadır.
Doğum kontrol hapları sivilce nedenleri arasında yer almaktadır.
Adet öncesi kadınlarda görülebilir.
Yüze ağda yapmak sivilce oluşumlarını tetiklemektedir.
Yağlı kozmetik ürünlerinden uzak durun!

Eğer bu kuralları uygularsanız, sivilce nedenlerine maruz kalmadan tamamen cildinizi tertemiz bir hale dönüştürebilirsiniz. Ergenlik döneminde %80’e kadar tüm bireylerde görülen bu rahatsızlıklar, uygun tedavi yöntemleri sağlanırsa en fazla 6 ay içerisinde tamamen cildinizden kaybolacaktır.

Bu hususta önemli olan şey ise uygun olan tedavi yöntemlerine yönelmek ve sivilce nedenlerini iyice araştırmaktır. Sizin cildinizde neden olan durumlar tespit edilince, uygun tedavi yöntemlerine başlanılır ve periyodik cetvel üzerinden cildin durumu göz önünde bulundurulur. Bu sayede artık sivilceler kalıcı bir şekilde hayatınızdan gider! Cilt bakımlarınızı kesinlikle aksatmayın.

Evde Yüz Maskesi Nasıl Yapılır ? Cilt Maskesi Yapımı

Sivilce nasıl geçer?

Sivilce nasıl geçer?

Sivilcelerin nasil gecer kalıcı bir şekilde geçmesi bakımından bazı yöntemler uygulanabilir. Bu süreçte ise ciddi anlamda cilt temizliği ve bakım hizmeti sunmanız gerekmektedir.

Çünkü yağlı bir cilde sahipseniz ve sivilcelerden tamamen kurtulmak istiyorsanız, bu konuda mutlaka dikkatli olmanız gereken noktalar var;

Nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin! Nemlendirici sayesinde cildinizde ki yağlanmalar tamamen arındırılır ve cildinizin hava alması sağlanır. Bu sayede sivilce oluşumlarının tamamen engellendiği sıklıkla gözlemlenmektedir.

Cildinizin gözeneklerini tıkayacak olan ürünlerden kaçının. Başta makyaj malzemesi olmak üzere tonikler ve diğer bilinmedik markalardan yana tercih yaptığınız losyonları çöpe atın!

Yulaf ezmesi ve bal formülünü deneyin! Yulaf ezmesini gecen ıslatın, 1 yemek kaşığı bal ile karıştırın ve daha sonrasında cildinize uygulayın. Bu hem şişlikleri, hem sivilceleri, hem de ağrıyı alma konusunda efsane bir yöntemdir! Sivilceler neden olur.

Dengeli beslenmelisiniz! Sebze ve meyve tüketimlerini arttırın, et ürünlerini de bu ürünlerle aynı kıvamda tüketmeyi deneyin. Yemekleri olabildiğince yağsız tercih edin.

Veya yağ alışkanlığınız var ise tercihinizi zeytinyağından yana (az bir miktarda olmak üzere) kullanın.
Bol bol su içmeye dikkat edin. Vücuttan pis yağları atmak bakımından su muhteşem bir ilaçtır!
Terledikçe duş almalısınız. Eğer vücutta yağlar birikirse, bu durumda tekrar sivilce oluşumları çok sık gözlemlenmektedir.

Yastık kılıfınızı 2-3 günde bir değiştirmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede cildinizin yastığa bırakmış olduğu yağların tamamından kurtulacak, kısa sürede sivilcelenmelerden tamamen kurtulma şansına ulaşabileceksiniz.
Yüzünüze temas etmeyin!

Bu durum çok sık gözlemlenen bir rahatsızlık! Özellikle sivilcesi olan kişiler, ister istemez elini devamlı cildine götürmektedir. Bu durumda ise sivilcelerin tekrar tetiklenmesi veya gözeneklerin tıkanması gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Sivilcelerden kurtulmak

Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır

Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır

Ergenlik dönemi ve yetişkinlik dönemi arasında oluşan sivilceler sizlerin en büyük düşmanı mı? O halde sizler için hazırladığımız sivilce tedavisi yazısını okuyabilir, burada sunulmuş olan tavsiyelere göz atabilirsiniz. Sivilceler, genel olarak yağlı yiyecekleri çok tüketen kişilerde gözlemlenmektedir.

Bunun yanı sıra yağlı ciltler ve genetik olarak (anne babadan gelme) sivilcelenme dönemleri söz konusu olabilir. Sivilceler kalıcı bir problem değildir! Fakat görsel imajınızı fazlaca bozduğundan dolayı sizler açısından bir sıkıntı olarak görülebiliyor. Şimdi sivilce tedavisi altında sunulan bitkisel yöntemlere bakabilirsiniz; Sivilcelerden kurtulma yolları

Sivilce hakkında bilinen 6 farklı yanlış!

Şimdi sizlere bu yazımızda, sivilce hakkında “şehir efsanesi” olarak adlandırılmış bazı yanlışları örnekler dahilinde ele alacağız. Evet, sivilce problemleri özellikle ergenlik döneminde, %90 oranında görülen bir rahatsızlıktır. Fakat yanlış yönlendirmeler sebebiyle sivilce problemleri hiç beklenmedik olumsuz etkenleri beraberinde getirebilir. İşte sıklıkla duymaya alıştığınız yanlış bilinen hatalar;

Sivilce sadece kirli ciltlerde olmaz! Pek çok insan, cildi ne kadar kirli olsa da sivilce gibi problemlerle karşılaşmamaktadır. Bu sebeple tetikleyici bir unsur olsa da, sivilcelerin başlıca sebebi falan değildir.
Yağlı yiyecek ve çikolatalar çoğu zaman etki yapmamaktadır. Fakat vücutta ki yağ oranını arttırmasından dolayı bu tip rahatsızlıkların olumsuz yönde karşımıza çıkması neden olabilir. Olabildiğince yağlı ve çikolata ağırlıklı besinleri tüketmemelisiniz.

Fazla kilo sivilce yapmaz! Birçok kişi sivilcenin başlıca sebebinin kilo olduğunu söyler. Fakat bununla uzaktan alakası yoktur! Olabildiğince istenen kiloda olmak, daha sağlıklı bir yaşam sürmek bakımından önemlidir. Bu sebeple olabildiğince endeks olan boyunuza göre kilo oranına ulaşın. sivilcelere bitkisel çözümler

Stres tam anlamıyla sivilceye etki yapmaz.
Tetiklediği noktalar söz konusudur! Teoride, sivilcenin stres hormonları ile orantılı bir şekilde çalıştığı bilinmektedir.

Fakat herkesin stres altında olduğu bir yaşam standardı var, bu sebeple günümüzde herkes sivilceli değil! Yine de olabildiğince stressiz bir yaşam tercih edilmelidir.
Nemlendiricinin sivilce yaptığı söyleniyor.

Bu bilgi tamamen yanlış! Su bazlı olan nemlendiriciler cildinizi tıkamaz ve yağ salgılamasını tamamen ortadan kaldırır.

Hatta sivilcesi olan bireyler için cildiye doktorları nemlendiriciler önermektedir.
Güneş altında bronzlaşmalar herhangi bir şekilde sivilcenizin geçmesine neden olmaz. Geçici bir çözüm olarak tercih edilebilir, fakat sivilceleri kalıcı bir şekilde geçirmek bakımından kesinlikle önerilmeyen bir formüldür.

Aynı zamanda sivilcemi geçireceğim diye uzun süreler boyunca güneşin altında olmak, yara ve akne gibi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. akne bitkisel çözüm.

Bu gibi teknik detaylara çok dikkat edilmelidir. Aksi halde hiç beklenmedik rahatsızlıklar sizlere kötü bir durum niteliği ortaya koyabilir. Sunmuş olduğumuz yazı üzerinden sivilce ile alakalı tüm teknik bilgilere ulaşmak mümkündür.

Sivilce izleri Nasıl Geçer?

Ergenlik ile yetişkin dönemleri arasında cildimizde çokça çıkan ve bu sebeple sıktığımız sivilceler, bilindiği gibi iz oluşumlarına neden oluyor. Sivilce izlerini giderebilmek için alternatif formüllere başvurmak gerekebiliyor. Bu konuda sizlere en özel fikirleri sunmayı ihmal etmeyecek, bilgi almanıza yardımcı olacağız. Şimdi sivilce izlerinden kalıcı bir şekilde kurtulmanız için sunacağımız tavsiyeler karşınızda!

Öncelikle mutlaka bir cildiye doktoru ile görüşmelisiniz. Çünkü Sivilce izlerini kalıcı olarak yok edebilecek ilaçları sizlere sunacak, periyodik aralıklar ile kontrollerinizi sağlayacaktır. Eğer bundan bir sonuç alamadıysanız, bitkisel formüllere başvurmakta fayda var.

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Sivilce izleri için Elma Sirkesi!

Sivilce izleri için Elma Sirkesi!

Cildin ihtiyacı olan vitaminleri karşılamak adına elma sirkesi en önemli faktördür. Elma sirkesini bir pamuğa batırarak, sabah ve akşam olmak üzere cilde uygulayabilirsiniz. Masaj yaparak yedirmek doğru olacaktır. Aynı zamanda cildinizde bir süre kadar kalmasına izin verin. Sabun kullanırken tercihinizi mutlaka anti bakteriyel ürünlerden yana kullanın.

Sivilce izlerini geçirmek için Toz Şeker!

Toz Şeker, cilt maskeleri bakımından peeling etkisi sunan bir üründür. Bu sebeple kitlelerin büyük bir bölümü tercihini toz şekerden yana kullanmaktadır. Hafif nemlendirilmiş olan toz çekeri yüzünüze masaj yapar gibi yedirmelisiniz. Başta biraz acılı olabilir, fakat sivilce izlerinden kalıcı olarak kurtulabilmek bakımından bu yöntem en iyi sonuçları sunuyor!

Sivilce izlerini geçirmek için Bal!

Sivilce izlerini geçirmek için Bal

Cildin kaybettiği sıvıyı sağlamak için bal maskesi oldukça uygundur. Fakat balın doğal ve peteksiz olmasına özen gösterin! Direkt olarak doğal balı cildinizde sivilce olan bölümlere sürün, 15 ila 20 dakika kadar cildinizde kalmasına izin verin ve daha sonrasında bol su ile yıkamayı ihmal etmeyin.

Sivilce izlerinden kalıcı olarak kurtulabilmek açısından bu tip yöntemler oldukça uygundur! Daima cazip sonuçlar almanıza olanak tanıyan sitemiz, bu noktada sizleri bilgilendirmeyi ihmal etmiyor! Sivilce izleri sizlerin görsel imajını zedeliyor mu? O halde geç kalmayın, sunulmuş olan tavsiyeleri uygulayın ve kalıcı olarak sivilce lekelerini cildinizden uğurlayın. Daima sizlerin kesin ve kalıcı sonuçlar alması bakımından çözüm önerileri sunmayı ihmal etmemekteyiz. Bu sayede artık siz de yaşanan tüm aksiliklerden kurtulabiliyorsunuz!

Sivilceye Ne İyi Gelir?

Sivilceye Ne İyi Gelir?

Sivilce problemleri artık sizleri çileden çıkarttı mı? Acilen sivilcelerinizden kurtulmak mı istiyorsunuz? Bu yönde sizler için sivilce maskeleri konusunu ele aldık ve alternatif yöntemlerle kalıcı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı oluyoruz. Sivilce maskeleri, bilindiği gibi günümüzde milyonlarca kişinin tercih ettiği bir süreç olarak göze çarpmaktadır. Bu hususta ise doğru uygulanmış bir formülle beraber kalıcı olarak kurtulabileceğiniz ortamlar hazırlanabiliyor. Uygulamaların doğru yapılabilmesi ve önceliğin mutlaka şu şartlar olduğunu unutmamalısınız;

Bitkisel formüllere başvurmadan önce mutlaka bir cildiye doktoru ile görüşmenizi öneriyoruz.
Cildiye doktorlarının sunacağı ilaç veya lazer yöntemi ile beraber sivilcelerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

Bunları yaptınız ve kesin sonuç alamadıysanız, bitkisel formüllerle oluşturulmuş maskelere yönlenmek sizlerin sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
Birinci formül: Sarımsak!

Sivilceler İçin Sarımsak

Sivilceler İçin Sarımsak

Sivilce oluşumunu tamamen engelleyen ve durduran bir faktördür. Ayrıca kullanımı oldukça basittir! Bir diş kadar sarımsağın suyunu sıkın ve daha sonrasında sivilce olan bölgeye sürün. Geceden bu işlemi yapın, sabah kalktığınızda ise yüzünüzü duru bir su ile yıkayın. Ayrıca anti bakteriyel sabunlar kullanabilirsiniz. Kısa sürede sivilcenin tamamen yok olduğunu ve kuruduğunu göreceksiniz.

Sivilce İçin Limon Maskesi!

Sivilce İçin Limon Maskesi!

Doğal Sivilce maskesi konusunda en bilindik ve en çok tercih edilen maske türü Limon maskesidir. Hazırlanışı oldukça kolaydır! Limon suyu değil, taze bir limon alın ve sıkın. Daha sonrasında ise elde ettiğiniz limon suyunu 2 yemek kaşığı bal ile karıştırın. Macun kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra cildinize dairesel hareketlerle sürün. 20 dakika kadar cildinizde kaldıktan sonra temiz bir su ve anti bakteriyel sabunlar ile cildinizi yıkayın. 10 gün boyunca art arda uygulayın ve sivilcelerin tamamen yok olduğunu görün!

Yumurta akı ve Limon

Yumurta akı ve Limon

Limon yine karşımıza çıkıyor! Yumurta akı ile beraber muhteşem harmanlanan bu formül sayesinde cildinizi sivilcelerden arındırabilirsiniz. Bir adet yumurtanın akını alın ve taze bir limonun yarısını sıkın. Karıştırdıktan sonra cildinize dairesel hareketler ile sürün. 20 dakika kadar bu maske cildinizde kaldıktan sonra temiz bir su ile yıkamayı ihmal etmeyin. Haftada 2 kez uygulamakta fayda var!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.