- Advertisement -

- Advertisement -

Sivilceli Ciltler İçin Kil Maskesi

0 25

Sivilceli Ciltler İçin Kil Maskesi Kil cildi toksinlerden arındırmaya yardımcı olur, suyu çekme özelliği ile sivilcelerin su toplamasını ve iltihaplanmasını engeller. Biz de bugün kilin bu özelliğinden faydalanmak isteyenler için sivilceli ciltler için kil maskesi tarifini veriyoruz.

Sivilceli Ciltler İçin Kil Maskesi

Yalnız tarifimize geçmeden önce küçük bir uyarıda bulunmak istiyoruz; maskeyi uygularken cildinizde 15 dakikadan fazla bekletmeyin. Kurur kurumaz yıkayın çünkü maskenin kuruduktan sonra cildinizde kalması, cildin tahriş olmasına neden olabilir. Şimdi sıra geldi tarifimize:

Doğal Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 1 su bardağı beyaz kil
  • 1 çay bardağı limon suyu
  • 1 çay bardağı gül suyu

Kil Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Bir kabın içerisine önce kili boşaltın, daha sonra diğer malzemeleri de üzerine ilave edin. Tüm malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra uygulamaya geçmeden önce 10 dakika kadar kıvam alması için bekletin. Bu sürenin sonunda kil maskesi kullanıma hazırdır. Yüzünüze güzelce sürün, maske kuruduktan sonra ( 15 dakika içerisinde) cildinizi arındırın ve bol suyla yıkayarak uygulamayı tamamlayın.

 Sivilceli ciltler için kil maskesi yapmak isteyenler, ciltleri çok sorunluysa ve herhangi bir tahriş söz konusu ise ciltlerindeki bu sorun geçene kadar daha hafif maskeler uygulayabilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.