- Advertisement -

- Advertisement -

Siyah Noktalar için Maske Tarifleri

0 57

Siyah Noktalar için Maske Tarifleri Güzel bir cildin en büyük düşmanlarının başında siyah noktalar gelmektedir. Bunların cilde yerleşmesi çok kolay olur fakat onlardan kurtulmak bir hayli zordur. Bu tür bir problemi olanlar düzenli olarak ciltlerini temizlemeli ve bakım uygulamalıdır.

Siyah Noktalar için Maske Tarifleri

Eczanelerde siyah noktalardan kurtulmak için satılan birçok ürün vardır dileyenler bunlardan kullanabilirler. Bunun yanı sıra siyah noktalardan kurtulmak için evde uygulanabilecek doğal bakım yöntemlerinden de faydalanılabilir.

Sizin de bu tür sorununuz varsa evde düzenli olarak yapacağınız doğal bakım bu sorunu gidermeye ve siyah noktaların yeniden oluşmasına engel olmaya yardımcı olabilir. Mutfağınızdaki tarçın ve bal sizin siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayabilir. Denemek isteyenler siyah noktalar için bal ve tarçınlı maske tarifimize göz atabilirler.

Ananas Maskesi Tarifi

 Bal ve tarçınlı maskesi

Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı bal
  • Yarım çorba kaşığı tarçın

Siyah Noktalar için Maske Yapılışı ve Uygulanışı

Cam bir kasenin içine bal ve tarçını koyun ve bu iki malzemeyi bir kaşıkla güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışım macun kıvamına geldikten sonra yüzünüzün tamamına sürün. Siyah noktaların olduğu bölgelere parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak, maskeyi iyice yedirin. Yaklaşık 5 dakika kadar bu şekilde masaja devam edin ve ardından yüzünüzü ılık suyla güzelce yıkayın.

 

 Bal ve tarçınlı maske 

yüzünüzdeki siyah noktaların temizlenmesine yardımcı olduğu gibi, cilt gözeneklerinizin sıkılaşmasında da etkilidir. Ayrıca bal doğal bir antibiyotik olduğu için sivilce oluşumunu da büyük ölçüde engeller. Maskeyi düzenli olarak uyguladığınızda tertemiz ve sorunsuz bir cildiniz olur.

 Yumurta Akı Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Siyah noktalardan kurtulmak için uygulayabileceğiniz oldukça basit ve etkili bir tarifimiz daha var. Siyah noktalar için yumurta akı maskesi, cilt gözeneklerinde biriken yağ ve kiri temizler, aynı zamanda cilt gözeneklerinin de sıkılaşmasını sağlar. Denemek isteyenler için tarifimiz:

Malzemeler

  • 2 tane yumurtanın akı

Derin bir kasenin içerisinde yumurta akını çırparak köpürtün. Daha sonra yumurta akı maskesini ince bir tabaka olarak yüzünüze sürerek 3 dakika kadar bekleyin ve tekrar bir kat daha sürün. 10 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla durulayarak temizleyin. Yumurta akı maskesi sonrasında cildinizin daha temiz ve daha gergin olduğunu fark edebilirsiniz.

 Siyah noktaları temizleyen maskeler, evinizin mutfağında bulunan malzemelerden yapıldığı için son derece ekonomik olmakla birlikte, cildinize zarar vermeyen doğal ürünlerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.