- Advertisement -

- Advertisement -

Yağlı Ciltler İçin Yulaf Maskesi Tarifi

0 29

Yağlı Ciltler İçin Yulaf Maskesi Yağlı bir cildiniz varsa uygulayacağınız bakım cildinizi temizlerken, yağlanmasını da önleyecek şekilde olmalıdır. Yağdan parlayan ve problemli görünen cildi bu sorunlarından kurtarmak için evinizde kendiniz de doğal bakım uygulayabilirsiniz.

Yağlı cilt düzenli olarak bakım ister, bakımını ve temizliğini ihmal etmediğiniz sürece sorun yaşamazsınız. Cildiniz yağlı ise yulaf maskesi yaparak problemlerini giderebilir, daha sağlıklı ve güzel olmasını sağlayabilirsiniz. Yağlı ciltler için yulaf maskesi malzeme listesi ve uygulanışı aşağıda anlatılmıştır.

Malzemeler

  • 2 çorba kaşığı yulaf ezmesi
  • Su

Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları

Yapılışı ve Uygulanışı

Bir tencereye aldığınız yulaf ezmesinin üzerine su ilave edin. (Yulaf ezmesinin üzerini geçecek kadar olması yeterlidir.) Ocağın altını yakın ve yulaf ezmesi haşlanana kadar kaynatın. Ocaktan aldığınız tencereyi süzgeçe boşaltın ve yulaf ezmesinin kalan suyunu süzün. Daha sonra cam bir kasenin içine alın ve çatal yardımı ile malzemenin ezilip hamur haline gelmesini sağlayın. Hazırladığınız yulaf maskesini göz çevresi hariç yüzünüze ve dekolte bölgenize uygulayın. 10 dakika bu şekilde bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayıp durulayabilirsiniz.

Yağlı ciltler için yulaf maskesi cildiniz için çok faydalıdır fakat bu maskeyi uyguladıktan sonra cildinizi dikkatli bir şekilde maske kalıntısından arındırmaya özen gösterin. Düzenli olarak evinizde bu pratik maskeyi uygulayarak, sorunsuz ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yağlı ciltler için yulaf maskesi tarifi ile yüzünüzün yağ dengesini sağladıktan sonra pürüzsüzlüğünü korumak için sitemizdeki “Yüz Tüyleri İçin Maske” makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.