- Advertisement -

- Advertisement -

Yaş Maya Maskesi Nasıl Yapılır? Yaş Maya Maske Faydaları

0 55

Yaş Maya Maskesi Nasıl Yapılır? Yaş Maya Maske Faydaları Yaş maya cilt bakım maskesi yapımında kullanılan ve cilt üzerinde harikalar yaratan bir doğal bakım ürünüdür. Yaş maya ile yapılan cilt bakım maskeleri yağlı ciltlerin yağlanmasını geciktirmekte, kuru cildi nemlendirmeye yardımcı olmakta, ciltteki kırışıklıkların belirginliğini azaltmakta ve hamilelikte oluşan cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Yaş maya maskesi, cilt hücrelerini yenileyerek daha genç görünmeyi sağlar. Evde az malzemeyle kolayca yapılabilecek bu maske çeşitleri ile tertemiz ve ışıldayan bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizin ihtiyacına göre uygulayabileceğiniz yaş maya ile yapılan cilt maskelerinden bazıları aşağıdadır:

Yağlı Ciltler İçin Yaş Maya Maskesi

Yağlı Ciltler İçin Yaş Maya Maskesi

Yağlı cilt, yapısı gereği sivilce ve akneye en yatkın cilt tipidir. Cildin aşırı yağlanmasını önlemeye ve ciltteki diğer problemleri gidermeye yardımcı olacak bu maskeyi ayda 2 kere yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 2 kahve kaşığı taze sıkılmış limon suyu
 • 2 kahve kaşığı yaş maya
Yaş Maya Maskesinin Yapılışı ve Uygulanışı

Yaş mayayı cam bir kaseye alın ve üzerine limon suyunu ekleyerek, bir çatal yardımıyla ezerek güzelce karıştırın. Sürülebilecek kıvama gelen maskeyi bir fırça yardımı ile yüzünüze yedirerek sürün. 10 dakika kadar bekleyin ve sonrasında yüzünüzü ıslak bir bezle silip, yıkayarak güzelce durulayın.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Yaş Maya Maskesi

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Yaş Maya Maskesi

Kuru cilt kırışıklık oluşumuna müsait yapısı nedeniyle, yaşlılık belirtilerinin en erken görüldüğü cilt tipidir. Haftada 1 kere yapacağınız bu yaş maya maskesi ile cildinizi nemlendirip, daha genç ve taze görünmesini sağlayabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 paket yaş maya
 • 1 tane E vitamini kapsülü
 • 1 tane yumurta

Yapılışı ve Uygulanışı

Cam bir kaseye yumurtayı kırın ve bunu çatalla güzelce çırpın. Yumurtanın akıyla sarısı iyice karıştıktan sonra içine E vitaminini ve yaş mayayı da ilave ederek çatalla ezerek karıştırın. Sürülebilecek kıvama gelen maya maskesini fırçayla yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ıslak bir bezle silerek maskeyi çıkarın ve yıkayarak temizleyin.

Peeling Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Hamilelikte Oluşan Lekeler İçin Yaş Maya Maskesi

Hamilelikte Oluşan Lekeler İçin Yaş Maya Maskesi

Çoğu bayanın hamilelik esnasında yüzünde lekeler meydana gelir. Bu tür sorunu olan bayanlar yaş maya maskesi uygulayarak lekelerin görünümünü azaltabilirler. Haftada 1 kez düzenli olarak bu maskeyi uygulayarak daha güzel ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı yaş maya
 • 1 çay kaşığı karbonat
 • 1 çorba kaşığı su

Yapılışı ve Uygulaması

Cam bir kasenin içine suyu alın ve yaş mayayı suyla karıştırarak güzelce eritin. Son olarak karbonatı ilave edin ve sürülebilecek bir kıvama gelene kadar güzelce karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün ve 10 dakika bekletin. Ardından ıslak bezle silip, durulayarak uygulamayı tamamlayın.

Kırışıklık Önleyici Yaş Maya Maskesi

Kırışıklık Önleyici Yaş Maya Maskesi

Yüzde ve boyunda meydana gelen hafif kırışıklıklarda etkili olan bu maskeyi haftada 1 kere uygulayarak kırışıklık oluşumunu önleyebilir ve var olan kırışıklıkların görünümünü azaltabilirsiniz.

Kullanılan Malzemeler

 • 1 kahve kaşığı yaş maya
 • 1 kahve kaşığı süt
 • 1 kahve kaşığı elma suyu

Maskenin Yapılışı ve Uygulaması

Cam bir kasenin içerisine belirtilen miktarda malzemeyi alın ve maya eriyene kadar karıştırarak maskeyi hazırlayın. Bir fırça ile yüzünüze masaj yaparak sürdüğünüz maya maskesini 15 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü temizleyerek arındırın.

Kayısı Maskesi Tarifi

Cildi Tazeleyen ve Gençleştiren Yaş Maya Maskesi

Cildi Tazeleyen ve Gençleştiren Yaş Maya Maskesi

Daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler haftada 2 kere bu maskeyi uygulayarak doğal güzelliklerine katkıda bulunabilirler.

Malzemeler

 • 1 çorba kaşığı yaş maya
 • Alabildiği kadar süt

Yapılışı ve Uygulanışı

Derince bir cam kasenin içine aldığınız yaş mayaya azar azar süt ilave ederek mayayı eritin. Sürülebilecek kıvama getirdikten sonra yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Cildinize etki etmesi için 15 dakika bekledikten sonra, ıslak bezle silin ve yıkayarak temizleyin.

Yaş maya ile yapılan cilt bakım maskeleri çoğu ciltte alerjik reaksiyon oluşturmaması bakımından da son derece avantajlı bir doğal bakım uygulaması olmaktadır. Alerjik bir cilt yapısı olanlar yaş maya maskesini ilk defa uygulayacaklarsa, ilk önce bileklerinin iç kısmına biraz sürerek test ettikten sonra yapabilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.