- Advertisement -

- Advertisement -

Yüz beyazlatan pirinç maskesi tarifleri

0 63

Yüz beyazlatan pirinç maskesi tarifleri sadece cildi beyazlatmakla kalmaz aynı zamanda daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Pirinç maskesi cildi beyazlatmasının yanı sıra yağ ve kirden arınmasına da yardımcı olur. Derinlemesine temizlenen ciltte siyah nokta ve sivilce gibi problemlere rastlanmaz. Pirinç tüm cilt tiplerinde kullanılabilen doğal bir üründür. Pirinç ya da pirinç suyu ile yapılan birçok doğal bakım formülü bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlerle cildinizin yapısına ve ihtiyacına göre uygulayabileceğiniz pirinç maskesi tarifleri paylaşıyoruz. Evde cilt bakımı yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz en etkili doğal formülleri aşağıda bulabilirsiniz.

Normal Ciltler İçin Yüz Beyazlatıcı Pirinç Maskesi

  • 2 su bardağı pirinç
  • Pirincin üzerini örtecek miktarda ılık su

Yapılışı ve Uygulaması

Pirinci bir kabın içine alın ve üzerini örtecek kadar su ekleyerek yarım saat bekletin. Arada pirinci ellerinizle ovalayarak nişastasının suya çıkmasını sağlayın. Pirinci koyduğunuz kaptaki su beyaz bir renk aldığı zaman bunu bir şişenin içine boşaltın. Yapmış olduğunuz bu pirinç suyunu yüzünüzü yıkamak için kullanabilir veya tonik olarak da uygulayabilirsiniz. Pirinç suyunu yüzünüze sürdükten sonra bunun cildinizde iyice kuruması için bekleyin. Cildiniz kuruyup gerginleştikten sonra su ile yıkayarak uygulamayı sonlandırabilirsiniz. Bu kürün etkisinden faydalanabilmek için haftada 1 kere düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Yüz beyazlatan pirinç maskesi tarifleri

Hassas Ciltler İçin Yüz Beyazlatıcı Pirinç Maskesi

Hassas cilt yapısı gereği her doğal ürünü kaldıramayabilir. Böyle bir cilt yapısına sahipseniz pirinç unu ve bal ile hazırlayacağınız pirinç maskesi size uygundur.

  • 2 çay kaşığı pirinç unu
  • 1 tatlı kaşığı organik bal

Yapılışı ve Uygulaması

Bir kasenin içinde belirtilen miktarda bal ve pirinç ununu karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze yedirerek sürün. Etki etmesi için 20 dakika yüzünüzde bekletin ve ardından bol su ile yıkayarak temizleyin. Cildinizin beyazlaması için bu maskeyi 15 günde 1 kere düzenli olarak uygulamanız gerekiyor.

Kuru Ciltler için Yüz Beyazlatıcı Pirinç Maskesi

Kuru bir cildiniz varsa aşağıdaki pirinç maskesini uygulayarak, cildinizin nem dengesini koruyarak yüzünüzü beyazlatmanız mümkün.

  • 2 su bardağı pirinç
  • Süt

Yapılışı ve Uygulaması

İlk olarak pirinci havanda döverek toz haline getirin. Ezdiğiniz pirinçleri bir kasenin içine alın ve macun kıvamına gelene kadar üzerine süt ilave edin. Daha sonra karışımı yüzünüze sürün, 30 dakika bekledikten sonra su ile güzelce yıkayarak temizleyin. Uygulamayı haftada 1 kere yapabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Yüz Beyazlatıcı Pirinç Maskesi

  • 4 çay kaşığı pirinç unu
  • Su

Yapılışı ve Uygulaması

Pirinç ununu bir kasenin içine alın ve üzerine azar azar su ilave ederek macun kıvamına gelmesini sağlayın. Daha sonra pirinç maskesini masaj yaparak yüzünüze sürün. Kuruyana kadar 5 dakika bekledikten sonra yüzünüzü maskeden arındırabilirsiniz. Bu cilt beyazlatıcı doğal formülü haftada 2 kere yapabilirsiniz.

Yüz beyazlatan maskeler sayesinde daha beyaz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Pirinç maskelerinin cilt beyazlatma etkisinden faydalanmak için düzenli olarak uygulamanız gerektiğini unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.